Tuottajayhdistykset toimivat

MTK-yhdistykset toimivat

MTK-Varsinais-Suomen alueella toimii 47 maataloustuottajien yhdistystä, lyhyemmin tuottajayhdistystä.

MTK-yhdistykset ovat maanviljelijöiden, metsänomistajien ja maaseutuyrittäjien paikallisia etujärjestöjä ja vaikuttajia. Yhdistykset järjestävät monipuolisesti paikallistason toimintaa ja tilaisuuksia jäsenilleen saunailloista retkiin ja virkistyspäiviin.

Sisältöjulkaisija

angle-left null Tuottajayhdistysten puheenjohtajat, sihteerit ja jäsensihteerit 2019

Artikkeli - Jäsenyys

Tuottajayhdistysten puheenjohtajat, sihteerit ja jäsensihteerit 2019

1.1.1900

  Puheenjohtaja          Sihteeri

Jäsensihteeri

Alastaro

Tuomas Pietilä
0400 531478
tu​​​​omas.pietila@gmail.com

Anne Onnela
050 5813 225
anne.onnela@pp1.inet.fi

 

Angelniemi

Heikki Virtanen
040 7498 783
heikki@virtasentila.net

Jaakko Virtanen
040 5439 902
seija@virtasentila.net

Seija Virtanen
seija@virtasentila.net

Aura Taru Antikainen
050 5294 366
taruantikainen@hotmail.com
Markku Laaksonen
040 7565 971
markku.larix@gmail.com
 

Kakskerta​​​​​

Seppo Muurinen
0400 763 822
muurinens@gmail.com

Tarja Muurinen
040 5923 794
teemuurinen@gmail.com

 
Kalanti-U:ki
 
Elias Virtanen
040 702 0755
kristiina.virtanen@luukku.com
Michaela Kontu
0400 667 366
michaela.kontu@gmail.com
 

Karjala

Matti Karppinen
0500 889 544
karppis@protonmail.com

Mari Hämölä
040 653 9773
mari.hamola@gmail.com

 
Kiikala Jukka Nieminen
0400 806 077
jukka.nieminen@kiikala.salonseutu.fi
Jouni Eskola
työ 044 778 7201, 050 5221925
jouni.eskola@salo.fi
Mari Källö
0400 727861
mari.kallo@smail.fi
Kisko Jukka Huittinen
0500 780 714
purolantila@ebaana.net
Kristiina Kymäläinen
050 350 4485
kristiina.kymalainen@gmail.com
 
Kodisjoki Samuel Heikola
044 596 5627
samuel.heikola@gmail.com
Johanna Lassila
044 552 2143
johanna.lassila@laitila.fi
 

Koski TL.

​​​​​

Martti Mäkitalo
044 522 4182
martti.makitalo@gmail.com

Tiina Uusitalo
044 270 9303
tiina.uusitalo@gmail.com

Paula Tamminen-Paija
040 7752427
paula.tamminen-paija@gmail.com

Kustavi

Petteri Kulmala
0400 525 229
​​​​​​​konetyo@kustavi.net

Henriikka Aapola
050 331 5453
​​​​​​​aapola_henriikka@hotmail.com

 
Kuusjoki Jari Lehtinen
​​​​​​​040 5889 942
​​​​​​​iloniemenviherrakennus@gmail.com
Sanna Mäki
0500 820 898
​​​​​​​sanna.kydontila@gmail.com
 
Laitila Juho Aula
​​​​​​​050 331 8323
juhoaula@gmail.com
Maria Tapani
050 404 0208
mtk-laitila@lailanet.fi
 
Lieto Kalle Sipilä
0400 704 827
​​​​​​​sipilanlammastila@elisanet.fi
Minna Kauppi
040 589 4095
minna.kauppi@hakulanpuu.fi
 
Loimaan Seutu Pekka Ahokas
0500 741 282
pekka.ahokas@loimaa.fi
Eeva Taneli
050 569 2312
​​​​​​​eevataneli@luukku.com
 


​​​​​​​Lokalahti​​​​​​​
 

Tiina Ketola
041 4662 493
tiinahketola@gmail.com

Veera Aulanen
040 5477 020
​​​​​​​mtk.lokalahti@gmail.com

Maaret Tukiainen
040 523 4826
​​​​​​​maaret.tukiainen@gmail.com

Marttila Olli-Pekka Aalto
050 547 3312
​​​​​​​opaalto@gmail.com
Kimmo Savonen
040 769 7232
kimmo.savonen@marttila.fi
Eeva Korimäki
​​​​​​​eeva.korimaki@marttila.fi
Masku Lauri Syväsalo
​​​​​​​040 756 8721
​​​​​​​laurisyvasalo@gmail.com
Mika Heimo
0440 529 529
alhaistentila@gmail.com
Heikki Ajosenpää
0400 953 660
​​​​​​​heikki.ajosenpaa@dnainternet.net
Mellilä Tuomas Tammelin
040 7315 914
tuomas.tammelin@luukku.com
Eeva Taneli
050 569 2312
eevataneli@luukku.com
 
Meri-Naantali Heikki Hiltunen
040 5259 822
​​​​​​​mty.hiltunen@dnainternet.net
Esko Lehtonen
040 55668 859
​​​​​​​esko@koylijarvi.fi
 
Metsämaa Heikki Huhtanen
040 8418725
​​​​​​​huhtasheikki@gmail.com
Eero Yli-Tuomola
040 826 0685
eero.yltuomola@gmail.com
Kaarlo Silokangas
kaarlo@silokangas.fi
Mietoinen Veli-Tuomas Pohjola
050 595 6092
​​​​​​​veli.tuomas.pohjola@gmail.com
Tuomo Kivivuori
0500 783 697
kivivuori.tuomo@gmail.com
 

Mynämäki​​​​​​​

Aarne Lehtonen
040 517 1185
aarne.o.lehtonen@gmail.com

Petri Puustinen
044 2706 468
​​​​​​​puustisen.petri@gmail.com

 

Nousiainen

Jarkko Lahtonen
0400 827 651
jarkko.lahtonen@gmail.com

Juha Saarinen
040 5516 045
harjansilma@kolumbus.fi

 
Oripää

Mika Nieminen
050 5113 824
​​​​​​​mika@nieminen.fi

Petri Matintalo
050 5856 763
​​​​​​​petri.matintalo@gmail.com​​​​​​​

 

Paattinen

Tapio Ylitalo
0400 822 921
​​​​​​​tapio.ylitalo@pp3.inet.fi

Pekka Nieminen
0400 777 110
pekkabnieminen@gmail.com
 
Paimio

Mikko Lindberg
050 60 222
mikko@vartsalo.fi

Martti Heurlin
040 7552 014
​​​​​​​martti@turkulainen.com

 
Parainen-Nauvo Arto Köpilä
0400 893 629
​​​​​​​arto.kopila@mela.fi
Elina Heliander
040 544 5142
​​​​​​​heliander@parnet.fi
 
Perniö

Janne Salminen
040 8309 495
jannesal@gmail.com

Olli Saaristo
050 5210 148
olli.saaristo@live.com

 
Pertteli Henrik Jensén
0400 124 364
​​​​​​​henrik.jensen@inkere.fi
Jouko Siivo
0440 328 392
​​​​​​​jouko.siivo@luukku.com
 

Piikkiö

Janne Yrjövuori
040 5788 130
janne.yrjovuori@gmail.com

Jarkko Korsimo
050 5269 017
​​​​​​​jarkko.korsimo@kolumbus.fi
 

Pöytyä

Marika Lahtinen
040 5070 815
​​​​​​​marika.lahtinen@lehtimaentila.fi

Marja Lahti
040 5332 817
marjajajuha.lahti@pp.inet.fi
 

Raisio

Erkki Haavisto
0500 540 032
​​​​​​​erkki.haavisto@hintsa.fi

Matti Mustajärvi
0400 225 856
​​​​​​​matti.mustajarvi@dnainternet.net​​​​​​​

 

Rusko

Riitta Metsola
0400 333 983
metsola.riitta@gmail.com

Raimo Ali-Keskikylä
040 5718 934

 
Rymättylä Marko Urpolahti
040 7515 565
marko.urpolahti@gmail.com
Mika Törne
0400 774 351
kivikota@gmail.com
 

Salon Seutu

Ari Riski
0400 883160
aki.riski@tilasiemen.fi

Sari Rannikko
040 5454 936  työ 02 904 12367
​​​​​​​sari.rannikko@saastopankki.fi

Lasse Kara
​​​​​​​044 5551 959
​​​​​​​lasse.kara@luukku.com

Sauvo-Karuna Janne Riski
040 541 7455
​​​​​​​riski@suomi24.fi
Riikka Tammisto
050 5224 162
riikka.tammisto@elisanet.fi
 
Somerniemi

Timo Paija
​​​​​​​050 5612 373
​​​​​​​timo.s.paija@netti.fi

 

Siiri Mansner-Laakkonen
040 0306 029
​​​​​​​siiri.mansner@gmail.com

 

 
Somero Lasse Näykki
050 5215334
​​​​​​​lasse.naykki@gmail.com
Sanni Ingerman-Laine
040 7407 489
sanni.ingerman.laine@gmail.com
Veli-Matti Jaakkola
​​​​​​​040 5127569
veli-matti.jaakkola@nic.fi

Suomusjärvi

Jarmo Villman
0400 765 304
​​​​​​​jarmo.villman@sposti.net

Juha Auvinen
041 5447 341
​​​​​​​mikkelin.tila@gmail.com

Sari Marttinen
044 3568 871
​​​​​​​ssmarttinen@gmail.com

Särkisalo

Juha Wikström
040 7757 565
juha.wikstrom@taamarla.fi

Lotta Lausti
040 9655 916
​​​​​​​lotta.lausti@seutuposti.fi

 
Taivassalo Hannu Heinonen
0400 783 841
hannu.heinonen@taivassalo.net
Arja Laine
040 7366 594
​​​​​​​laine.arja@gmail.com
 

Tarvasjoki

Matti Mäkitalo
044 3333 340
​​​​​​​matti.makitalo@jippii.fi

Tomi Saarnivaara
040 7485 532
tomi.saarnivaara@pemamek.fi
 
Turun Seutu Uolevi Oristo
0400 408 912
uolevi.oristo@koneviesti.fi
Marja-Terttu Fagerström
040 564 6414
​​​​​​​marja-terttu.fagerstrom@mtk.fi
 
Vahto Tero Mahkonen
​​​​​​​044 5828 399
​​​​​​​tero.mahkonen@metsahake.fi
Janne Koivisto
0400 531 712
​​​​​​​jann3.koivisto@gmail.com

Risto Ahtinen
0400 988 388
risto.ahtinen@gmail.com

Vehmaa Juha-Matti Suominen
040 5915 759
jumusuo@gmail.com
Vilhelmiina Jalovaara
050 5338 188
​​​​​​​vilhelmiinajalovaara@gmail.com
Elina Heino
0400 802 600
me.heino@dnainternet.net
Yläne

Rauno Kajander
050 5669 123
rauno.kajander@seutuposti.fi

Nina Pohjanpalo
050 3150 320
​​​​​​​nina.pohjanpalo@lieto.fi